Academy Cup
Dates 2015
> Sun 25 Jan (Spring)
> Sun 28 Jun (Summer)
> Sun 18 Oct (Autumn)
> Sun 20 Dec (Winter)
Check in Close
> U12 09:30
> U14 13:30
> U10 15:30
.
Venue
Seymour Leisure Centre
Seymour Place, W1H 5TJ,
+44 20 77238019
Get directions
Categories

> Boys Foil (U14), (U12), (U10)
> Girls Foil (U14), (U12), (U10)
.
Download Poster

Registration List 2014
 

We apologise for the delay in posting your entries on this list. We are receiving your entries but because of the new database system and BFA checking it is taking just over a week before your entry is listed here. Please be patient with us.

 

  • Round 2
    (Spring)
  • Round 3
    (Summer)
  • Round 4
    (Autumn)
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  FULL Team U13 (Born in 2001 and later)            
  1 Allison Benjamin Eaton Square Boy GBR 05    
  2 Thota Hita Eaton Square Girl GBR 05    
  3 Efe-Eldridge Daniel Eaton Square Boy GBR 05    
  4 Berezov Alexander (Sasha) Eaton Square Boy GBR 05    
  5 John Adam Eaton Square Boy GBR 05    
  6 Gavrilenko Tamara Musketeers Girl GBR 05    
  7 Malpass Louise Musketeers Girl GBR 05    
  8 Chiocca Massimo Musketeers Boy GBR 05    
  9 Gavrilenko Zack Musketeers Boy GBR 05    
  10 Vanhegan Thomas Musketeers Boy GBR 05    
  11 Fuschillo Rocco Eaton Square Boy GBR 04    
  12 Thompson Davide  Eaton Square Boy GBR 04    
  13 Sitanyi Lili Musketeers Girl GBR 04    
  14 Kovats Max Musketeers Boy GBR 04    
  15 Chao Antonia Musketeers Girl GBR 04    
  16 Malpass John Musketeers Boy GBR 04    
  17 Mahony Ciara Musketeers Girl GBR 04    
  18 Hopkins Emerald Musketeers Girl GBR 03    
  19 Farzeh Ershia Musketeers Boy GBR 03    
  20 Longhurst Adriane Musketeers Girl GBR 03    
  21 Mahony Maria Musketeers Girl GBR 03    
  22 Kerr Angelica Musketeers Girl GBR 03    
  23 Adesanoye Tobi Musketeers Boy GBR 03    
  24 O'Keeffe Garret Musketeers Boy GBR 03    
  25 Cavanah Logan   Eaton Square Boy GBR 02    
  26 Ben-Gacem Omar Musketeers Boy GBR 02    
  27 De-Saint-Quentin Elie Academy Boy GBR 02    
  28 McCarthy Emi Musketeers Girl GBR 02    
  29 Leon Nathan Musketeers Boy GBR 02    
  30 Mesbahi Ali Musketeers Boy GBR 02    
  31 Celestine-Harles Tyreeq Musketeers Boy GBR 02    
  32 Durasinobic Luka Cadets Boy GBR 00    
  33 Jung Jimmy U15 Male GBR 98    
  34 Bachelard-Bakal Alexander U15 Male GBR 98    
  35 Voyeux Alfred U15 Male GBR 98    
  36 Carse Hector U15 Male GBR 98    
  37 Carse Augustus U15 Male GBR 98    
  38 Yan Tom U15 Male GBR 98    
  39 Smith Beatrice U15 Female GBR 98    
  40 Goldsmith Andrew U15 Male GBR 98    
  41 Barnett Peter U15 Male GBR 98    
    U14 (Born in 2000 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 Udrzal Benjamin Newham Swords Male GBR 01    
  2 CHAMBERS Albert Southend Sparta Male GBR 01    
  3 LUKAITE Emilijia Newham Swords Female GBR 01    
  4 DURASNOVIC Luka Cadets Male GBR 00    
  5 BEN-GACEM Omar Zorro Male GBR 02    
  6 MESBAHI Ali Musketeers Male GBR 02    
  7 LEON Nathan Musketeers Male GBR 02    
  8 DE-SAINT-QUENTIN Elie Musketeers Male GBR 02    
  9 McCARTHY Emi Musketeers Female GBR 02    
  10 ADESANOYE Tobi Musketeers Male GBR 03    
  11 LONGHURST Adriane Musketeers Female GBR 03    
  12 HOPKINS Emerald Musketeers Female GBR 03    
  13                
  14                
  15                
  16                
    U12 (Born in 2002 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 Baigneres Jean-Baptiste Camden FC Male GBR 02    
  2 MacKinlay Samuel (Sam)  Camden FC Male GBR 02    
  3 KUBA Vencel Allez Fencing Male GBR 03    
  4 Jarvie Lachlan Eltham College Male GBR 03    
  5 Akos Molnar Paul Davis Fencing Academy Male GBR 03    
  6 DANIEL Dylan Salle Haddalin Cambridge Female GBR 03   x
  7 Thota Hita Eaton Square Female GBR 05   x
  8 Efe-Eldridge Daniel Eaton Square Male GBR 05    
  9 Berezov Alexander (Sasha) Eaton Square Male GBR 05    
  10 John Adam Eaton Square Male GBR 05    
  11 Fuschillo Rocco Eaton Square Male GBR 04    
  12 Thompson Davide  Eaton Square Male GBR 04    
  13 Ben-Gacem Khalil Eaton Square Male GBR 03    
  14 Cavanah Logan   Eaton Square Male GBR 02    
  15 BEN-GACEM Omar Zorro Male GBR 02    
  16 MESBAHI Ali Musketeers Male GBR 02    
  17 LEON Nathan Musketeers Male GBR 02    
  18 DE-SAINT-QUENTIN Elie Musketeers Male GBR 02    
  19 McCARTHY Emi Musketeers Female GBR 02    
  20 ADESANOYE Tobi Musketeers Male GBR 03    
  21 LONGHURST Adriane Musketeers Female GBR 03    
  22 HOPKINS Emerald Musketeers Female GBR 03    
  23 MALPASS John Musketeers Male GBR 04    
  24 KOVATS Max Musketeers Male GBR 04    
  25 CHAO Antonia Musketeers Female GBR 04    
  16 SITANYI Lili Musketeers Female GBR 04    
    U10 (Born in 2004 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 Thota Hita Eaton Square Female GBR 05   x
  2 Efe-Eldridge Daniel Eaton Square Male GBR 05   x
  3 Berezov Alexander (Sasha) Eaton Square Male GBR 05    
  4 John Adam Eaton Square Male GBR 05    
  5 Fuschillo Rocco Eaton Square Male GBR 04    
  6 Thompson Davide  Eaton Square Male GBR 04    
  7 MALPASS John Musketeers Male GBR 04    
  8 KOVATS Max Musketeers Male GBR 04    
  9 CHAO Antonia Musketeers Female GBR 04    
  10 SITANYI Lili Musketeers Female GBR 04    
  11 MacKinlay Ash Camden FC Male GBR 04    
  12 Baigneres Charlie Camden FC Male GBR 04    
  13                
  14                
  15                
  16                
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  FULL Team U13 (Born in 2001 and later)            
  1 Allison Benjamin Eaton Square Boy GBR 05    
  2 Thota Hita Eaton Square Girl GBR 05    
  3 Efe-Eldridge Daniel Eaton Square Boy GBR 05    
  4 Berezov Alexander (Sasha) Eaton Square Boy GBR 05    
  5 John Adam Eaton Square Boy GBR 05    
  6 Gavrilenko Tamara Musketeers Girl GBR 05    
  7 Malpass Louise Musketeers Girl GBR 05    
  8 Chiocca Massimo Musketeers Boy GBR 05    
  9 Gavrilenko Zack Musketeers Boy GBR 05    
  10 Vanhegan Thomas Musketeers Boy GBR 05    
  11 Fuschillo Rocco Eaton Square Boy GBR 04    
  12 Thompson Davide  Eaton Square Boy GBR 04    
  13 Sitanyi Lili Musketeers Girl GBR 04    
  14 Kovats Max Musketeers Boy GBR 04    
  15 Chao Antonia Musketeers Girl GBR 04    
  16 Malpass John Musketeers Boy GBR 04    
  17 Mahony Ciara Musketeers Girl GBR 04    
  18 Hopkins Emerald Musketeers Girl GBR 03    
  19 Farzeh Ershia Musketeers Boy GBR 03    
  20 Longhurst Adriane Musketeers Girl GBR 03    
  21 Mahony Maria Musketeers Girl GBR 03    
  22 Kerr Angelica Musketeers Girl GBR 03    
  23 Adesanoye Tobi Musketeers Boy GBR 03    
  24 O'Keeffe Garret Musketeers Boy GBR 03    
  25 Cavanah Logan   Eaton Square Boy GBR 02    
  26 Ben-Gacem Omar Musketeers Boy GBR 02    
  27 De-Saint-Quentin Elie Academy Boy GBR 02    
  28 McCarthy Emi Musketeers Girl GBR 02    
  29 Leon Nathan Musketeers Boy GBR 02    
  30 Mesbahi Ali Musketeers Boy GBR 02    
  31 Celestine-Harles Tyreeq Musketeers Boy GBR 02    
  32 Durasinobic Luka Cadets Boy GBR 00    
  33 Jung Jimmy U15 Male GBR 98    
  34 Bachelard-Bakal Alexander U15 Male GBR 98    
  35 Voyeux Alfred U15 Male GBR 98    
  36 Carse Hector U15 Male GBR 98    
  37 Carse Augustus U15 Male GBR 98    
  38 Yan Tom U15 Male GBR 98    
  39 Smith Beatrice U15 Female GBR 98    
  40 Goldsmith Andrew U15 Male GBR 98    
  41 Barnett Peter U15 Male GBR 98    
    U14 (Born in 2000 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 UDRZAL Benjamin Newham Swords Male GBR 01    
  2 CHAMBERS Albert Southend Sparta Male GBR 01    
  3 LUKAITE Emilijia Newham Swords Female GBR 01    
  4 DURASNOVIC Luka Cadets Male GBR 00   x
  5 BEN-GACEM Omar Zorro Male GBR 02    
  6 MESBAHI Ali Musketeers Male GBR 02   x
  7 LEON Nathan Musketeers Male GBR 02   x
  8 DE-SAINT-QUENTIN Elie Musketeers Male GBR 02    
  9 McCARTHY Emi Musketeers Female GBR 02    
  10 ADESANOYE Tobi Musketeers Male GBR 03   x
  11 LONGHURST Adriane Musketeers Female GBR 03    
  12 HOPKINS Emerald Musketeers Female GBR 03   x
  13 GIL-ALBERDI Rafael Eaton Square Male GBR 03    
  14 O'KEEFFE Garret Musketeers Male GBR 03   ?
  15 HONEY Emilia Musketeers Female GBR 02   x
  16                
    U12 (Born in 2002 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 MOLNAR Akos Paul Davis Fencing Academy Male GBR 03    
  2 DANIEL Dylan Salle Haddalin Cambridge Male GBR 03    
  3 THOTA Hita Eaton Square Female GBR 05   x
  4 Efe-Eldridge Daniel Eaton Square Male GBR 05    
  5 BEREZOV Alexander (Sasha) Eaton Square Male GBR 05    
  6 JOHN Adam Eaton Square Male GBR 05   x
  7 FUSCHILLO Rocco Eaton Square Male GBR 04    
  8 THOMPSON Davide  Eaton Square Male GBR 04   L
  9 BEN-GAACEM Khalil Eaton Square Male GBR 03    
  10 CAVANAH Logan   Eaton Square Male GBR 02    
  11 BEN-GACEM Omar Zorro Male GBR 02    
  12 MESBAHI Ali Musketeers Male GBR 02    
  13 LEON Nathan Musketeers Male GBR 02    
  14 DE-SAINT-QUENTIN Elie Musketeers Male GBR 02    
  15 McCARTHY Emi Musketeers Female GBR 02    
  16 ADESANOYE Tobi Musketeers Male GBR 03    
  17 LONGHURST Adriane Musketeers Female GBR 03    
  18 HOPKINS Emerald Musketeers Female GBR 03    
  19 MALPASS John Musketeers Male GBR 04    
  20 KOVATS Max Musketeers Male GBR 04    
  21 CHAO Antonia Musketeers Female GBR 04    
  22 SITANYI Lili Musketeers Female GBR 04    
  23 MACKINLAY Samuel (Sam)  Camden FC Male GBR 02    
  24 BAIGNERES Jean-Baptiste Camden FC Male GBR 02    
  25 BUTTERWORTH Francis Highams Park FC Male GBR 02    
  26 HONEY Emilia Musketeers Female GBR 02    
  27 GAVRILENKO Tamara Musketeers Female GBR 05    
  28 GAVRILENKO Zack Musketeers Male GBR 05    
  26 CHIOCCA Massimo Musketeers Male GBR 05    
  27 GIL-ALBERDI Rafael Eaton Square Male GBR 03    
  28 O'KEEFFE Garret Musketeers Male GBR 03   ?
    U10 (Born in 2004 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 Thota Hita Eaton Square Female GBR 05   x
  2 Efe-Eldridge Daniel Eaton Square Male GBR 05    
  3 Berezov Alexander (Sasha) Eaton Square Male GBR 05    
  4 John Adam Eaton Square Male GBR 05   x
  5 Fuschillo Rocco Eaton Square Male GBR 04    
  6 Thompson Davide  Eaton Square Male GBR 04    
  7 MALPASS John Musketeers Male GBR 04    
  8 KOVATS Max Musketeers Male GBR 04    
  9 CHAO Antonia Musketeers Female GBR 04    
  10 SITANYI Lili Musketeers Female GBR 04    
  11 MacKinlay Ash Camden FC Male GBR 04    
  12 Baigneres Charlie Camden FC Male GBR 04    
  13 Monnet Dominic Salle Coton Male GBR 04    
  14 Gavrilenko Tamara Musketeers Female GBR 05    
  15 Gavrilenko Zack Musketeers Male GBR 05    
  16 Chiocca Massimo Musketeers Male GBR 05    
  17 Liaudet Victoria Musketeers Female GBR 06    
  18 Ben-Gacem Ziad Eaton Square Male GBR 07    
  19 Vanhegan Thomas Musketeers Male GBR 05   ?
  20 Malpass Louise Musketeers Female GBR 05   ?
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  FULL Team U13 (Born in 2001 and later)            
  1 Allison Benjamin Eaton Square Boy GBR 05    
  2 Thota Hita Eaton Square Girl GBR 05    
  3 Efe-Eldridge Daniel Eaton Square Boy GBR 05    
  4 Berezov Alexander (Sasha) Eaton Square Boy GBR 05    
  5 John Adam Eaton Square Boy GBR 05    
  6 Gavrilenko Tamara Musketeers Girl GBR 05    
  7 Malpass Louise Musketeers Girl GBR 05    
  8 Chiocca Massimo Musketeers Boy GBR 05    
  9 Gavrilenko Zack Musketeers Boy GBR 05    
  10 Vanhegan Thomas Musketeers Boy GBR 05    
  11 Fuschillo Rocco Eaton Square Boy GBR 04    
  12 Thompson Davide  Eaton Square Boy GBR 04    
  13 Sitanyi Lili Musketeers Girl GBR 04    
  14 Kovats Max Musketeers Boy GBR 04    
  15 Chao Antonia Musketeers Girl GBR 04    
  16 Malpass John Musketeers Boy GBR 04    
  17 Mahony Ciara Musketeers Girl GBR 04    
  18 Hopkins Emerald Musketeers Girl GBR 03    
  19 Farzeh Ershia Musketeers Boy GBR 03    
  20 Longhurst Adriane Musketeers Girl GBR 03    
  21 Mahony Maria Musketeers Girl GBR 03    
  22 Kerr Angelica Musketeers Girl GBR 03    
  23 Adesanoye Tobi Musketeers Boy GBR 03    
  24 O'Keeffe Garret Musketeers Boy GBR 03    
  25 Cavanah Logan   Eaton Square Boy GBR 02    
  26 Ben-Gacem Omar Musketeers Boy GBR 02    
  27 De-Saint-Quentin Elie Academy Boy GBR 02    
  28 McCarthy Emi Musketeers Girl GBR 02    
  29 Leon Nathan Musketeers Boy GBR 02    
  30 Mesbahi Ali Musketeers Boy GBR 02    
  31 Celestine-Harles Tyreeq Musketeers Boy GBR 02    
  32 Durasinobic Luka Cadets Boy GBR 00    
  33 Jung Jimmy U15 Male GBR 98    
  34 Bachelard-Bakal Alexander U15 Male GBR 98    
  35 Voyeux Alfred U15 Male GBR 98    
  36 Carse Hector U15 Male GBR 98    
  37 Carse Augustus U15 Male GBR 98    
  38 Yan Tom U15 Male GBR 98    
  39 Smith Beatrice U15 Female GBR 98    
  40 Goldsmith Andrew U15 Male GBR 98    
  41 Barnett Peter U15 Male GBR 98    
                   
                   
                   
                   
                   
    U14 (Born in 2000 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 BENEFIELD Aidan Musketeers Male GBR 03 999  
  2 CAVANAH Logan   Eaton Square Male GBR 02 04  
  3 CHAMBERS Albert Southend Sparta Male GBR 01 01  
  4 DE-SAINT-QUENTIN Elie Musketeers Male GBR 02 03  
  5 HONEY Emilia Musketeers Female GBR 02 999  
  6 LONGHURST Adriane Musketeers Female GBR 03 02  
  7 LUKAITE Emilijia Newham Swords Female GBR 01 04  
  8 O'KEEFFE Garrett Musketeers Male GBR 03 999  
  9 UDRZAL Benjamin Newham Swords Male GBR 01 02  
  10                
  11 DURASNOVIC Luka Cadets Male GBR 00   ?
  12 BEN-GACEM Omar Zorro Male GBR 02   ?
  13 MESBAHI Ali Musketeers Male GBR 02   ?
  14 HOPKINS Emerald Musketeers Female GBR 03   x
  15 McCARTHY Emi Musketeers Female GBR 02   x
  16 ADESANOYE Tobi Musketeers Male GBR 03   x
  17 LEON Nathan Musketeers Male GBR 02   x
    U12 (Born in 2002 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 AKOS Molnar Paul Davis Fencing Academy Male GBR 03 999  
  2 BAIGNERES Jean-Baptiste Camden FC Male GBR 02 01  
  3 BENEFIELD Aidan Musketeers Male GBR 03 999  
  4 BEREZOV Alexander (Sasha) Eaton Square Male GBR 05 16  
  5 BUTTERWORTH Francis Highams Park FC Male GBR 02 28  
  6 CAVANAH Logan   Eaton Square Male GBR 02 08  
  7 CHIOCCA Massimo Musketeers Male GBR 05 999  
  8 DANIEL Dylan Salle Haddalin Cambridge Female GBR 03 11  
  9 DE-SAINT-QUENTIN Elie Musketeers Male GBR 02 03  
  10 GAVRILENKO Zack Musketeers Male GBR 05 999  
  11 GAVRILENKO Tamara Musketeers Female GBR 05 999  
  12 GLENISTER Mya Salle Hadalin FC Female GBR 02 999  
  13 HONEY Emilia Musketeers Female GBR 02 999  
  14 JARVIE Lachlan Eltham College Male GBR 03 06  
  15 KOVATS Max Musketeers Male GBR 04 04  
  16 KYRIACOU Athos Eaton Square Male GBR 04 999  
  17 LIAUDET Alexander Musketeers Male GBR 04 999  
  18 LONGHURST Adriane Musketeers Female GBR 03 01  
  19 LOWMAN Evan Active8 Male GBR 02 999  
  20 MACKINLAY Samuel (Sam)  Camden FC Male GBR 02 999  
  21 MALPASS John Musketeers Male GBR 04 07  
  22 O'KEEFFE Garrett Musketeers Male GBR 03 999  
  23 QAWI Aazim Musketeers Male GBR 05 999  
  24 SITANYI Lili Musketeers Female GBR 04 04  
  25                
  26 BEN-GACEM Omar Zorro Male GBR 02 02 ?
  27 MESBAHI Ali Musketeers Male GBR 02 32 ?
  28 BEN-GACEM Khalil Eaton Square Male GBR 03 x
  29 THOMPSON Davide  Eaton Square Male GBR 04   x
  30 McCARTHY Emi Musketeers Female GBR 02   x
  31 ADESANOYE Tobi Musketeers Male GBR 03   x
  32 HOPKINS Emerald Musketeers Female GBR 03   x
  33 CHAO Antonia Musketeers Female GBR 04   x
  34 LEON Nathan Musketeers Male GBR 02   x
  35 John Adam Eaton Square Male GBR 05   x
  36 Fuschillo Rocco Eaton Square Male GBR 04   x
  37 Thota Hita Eaton Square Female GBR 05   x
  38 Efe-Eldridge Daniel Eaton Square Male GBR 05   x
    U10 (Born in 2004 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 BAIGNERES Charlie Camden FC Male GBR 04 02  
  2 BEREZOV Alexander (Sasha) Eaton Square Male GBR 05 04  
  3 CHIOCCA Massimo Musketeers Male GBR 05 999  
  4 GAVRILENKO Zack Musketeers Male GBR 05 999  
  5 GAVRILENKO Tamara Musketeers Female GBR 05 999  
  6 KOVATS Max Musketeers Male GBR 04 01  
  7 KYRIACOU Athos Eaton Square Male GBR 04 999  
  8 LIAUDET Alexander Musketeers Male GBR 04 999  
  9 MacKinlay Ash Camden FC Male GBR 04 16  
  10 MALPASS John Musketeers Male GBR 04 06  
  11 PORTER Kyran Active8 Male GBR 04 999  
  12 QAWI Aazim Musketeers Male GBR 05 999  
  13 SITANYI Lili Musketeers Female GBR 04 01  
  14 THOMPSON Davide  Eaton Square Male GBR 04 03  
  15 WARREN Finley Salle Hadalin Male GBR 05 999  
  16                
  17 CHAO Antonia Musketeers Female GBR 04 x
  18 John Adam Eaton Square Male GBR 05   x
  19 Fuschillo Rocco Eaton Square Male GBR 04   x
  20 Thota Hita Eaton Square Female GBR 05   x
  21 Efe-Eldridge Daniel Eaton Square Male GBR 05   x
 
 
(C) The fencing Academy