Academy Cup
Dates 2015
> Sun 25 Jan (Spring)
> Sun 28 Jun (Summer)
> Sun 18 Oct (Autumn)
> Sun 20 Dec (Winter)
Check in Close
> U12 09:30
> U14 13:30
> U10 15:30
.
Venue
Seymour Leisure Centre
Seymour Place, W1H 5TJ,
+44 20 77238019
Get directions
Categories
> Boys Foil (U14), (U12), (U10)
> Girls Foil (U14), (U12), (U10)
.
Download Poster
Registration List 2015
 

New registration will take up to a week to appear on this list. If you do not see your child's name on here, click (refresh) or (F5). If you still do not see your name, email us.

  • Round 1
    (Winter)
  • Round 2
    (Spring)
  • Round 3
    (Summer)
  • Round 4
    (Autumn)
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  Open Teams (Born in 2002 and later)            
  1 DURASNOVIC Luka Cadets FC Male GBR 00    
  2 MESBAHI Ali Cadets FC Male GBR 02    
  3 DE-SAINT-QUENTIN Elie Cadets FC Male GBR 02    
  4 HONEY Emilia Cadets FC Female GBR 02    
  5 BEN-GACEM Omar Cadets FC Male GBR 02    
  6 CAVANAH Logan Cadets FC Male GBR 02    
  7 LONGHURST Adriane Zorro FC Female GBR 03    
  8 BEN-GACEM Khalil Eaton Sq FC Male GBR 03    
  9 O'KEEFFE Garret Musketeers FC Male GBR 03    
  10 KOVATS Max Musketeers FC Male GBR 04    
  11 LIAUDET Alexander Musketeers FC Male GBR 04    
  12 SITANYI Lili Academy Female GBR 04    
  13 MALPASS John Academy Male GBR 04    
  14 THOMPSON Davide  Eaton Sq FC Male GBR 04    
  15 CHIOCCA Massimo Musketeers FC Male GBR 05    
  16 GAVRILENKO Zack Musketeers FC Male GBR 05    
  17 GAVRILENKO Tamara Musketeers FC Female GBR 05    
  18 CHAND Aurora Musketeers FC Female GBR 05    
  19 QAWI Aazim Musketeers FC Male GBR 05    
  20 BEREZOV Alexander (Sasha) Eaton Sq FC Male GBR 05    
  21 BEAU Valantine Highams Park F.C Male GBR 05    
  22 ROBINS-JONES Finn   Zorro FC Male GBR 04    
  23 KYRIACOU Athos   Zorro FC Male GBR 04    
  24 AL-THANI Abdelaziz  Eaton Sq FC Male GBR 04    
  25 MORT Alexander  Eaton Sq FC Male GBR 08    
  26 DJOUHRI Alexandre  Eaton Sq FC Male GBR 08    
  27 LOZOVSKY Benjaman  Eaton Sq FC Male GBR 07    
  28 MINARIK Carlota  Eaton Sq FC Female GBR 08    
  29 GRAY Charlie  Eaton Sq FC Male GBR 08    
  30 LESESNE Eric  Eaton Sq FC Male GBR 08    
  31 CHIAPPINI Ernesto  Eaton Sq FC Male GBR 08    
  32 YAP Etienne  Eaton Sq FC Male GBR 08    
  33 ALODAN Faisal  Eaton Sq FC Male GBR 08    
  34 KITCHING Forbes  Eaton Sq FC Male GBR 07    
  35 DESCORPS Gabriel  Eaton Sq FC Male GBR 07    
  36 RUEDA Ines  Eaton Sq FC Female GBR      
  37 DUNCAN Jack  Eaton Sq FC Male GBR 05    
  38 ORMONEIT Lars  Eaton Sq FC Male GBR 08    
  39 RASHID Mateen  Eaton Sq FC Male GBR      
  40 ROBINS-JONES Matilda  Eaton Sq FC Female GBR 07    
  41 NISHI Matthew  Eaton Sq FC Male GBR 07    
  42 SOENNICHSEN Max  Eaton Sq FC Male GBR 08    
  43 ZIRINIS Nicolas  Eaton Sq FC Male GBR 05    
  44 VAN-RIJCKEVORSEL Oksana  Eaton Sq FC Female GBR 01    
  45 GIL-ABERDI Rafael  Eaton Sq FC Male GBR 03    
  46 HENMAN Theo  Eaton Sq FC Male GBR 07    
  47 POS Theo  Eaton Sq FC Male GBR 06    
  48 BEACH Tom  Eaton Sq FC Male GBR      
  49 BEN-GACEM Ziad  Eaton Sq FC Male GBR 07    
  50                
  51                
    U14 (Born in 2001 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 UDRZAL Benjamin Newham Swords Male GBR 01    
  2 MALGARI Massimiliano Salle Paul Male GBR 02    
  3 MESBAHI Ali Cadets FC Male GBR 02   x
  4 DE-SAINT-QUENTIN Elie Cadets FC Male GBR 02   x
  5 HONEY Emilia Cadets FC Female GBR 02   x
  6 BEN-GACEM Omar Cadets FC Male GBR 02   x
  7 CAVANAH Logan Cadets FC Male GBR 02   x
  8 LONGHURST Adriane Zorro FC Female GBR 03   x
  9 BEN-GACEM Khalil Eaton Sq FC Male GBR 03   x
  10 O'KEEFFE Garret Musketeers FC Male GBR 03   x
  11 KOVATS Max Musketeers FC Male GBR 04    
  12 LIAUDET Alexander Musketeers FC Male GBR 04    
  13 SITANYI Lili Academy Female GBR 04    
  14 MALPASS John Academy Male GBR 04    
  15 THOMPSON Davide  Eaton Sq FC Male GBR 04    
  16 BAIGNERES Jean-Baptiste Camden FC Male GBR 02    
  17 LUKAITE Emilijia Newham Swords Female GBR 01    
  18 CHAMBERS Albert Southend Sparta Male GBR 01    
  19 KOTECMA Amar Salle Paul Male GBR 02    
  20 MOND Amanda TRYB Female GBR 02    
  21 ROBINS-JONES Finn   Zorro FC Male GBR 04    
  22 KYRIACOU Athos   Zorro FC Male GBR 04   x
  23 WILLIAM-STEWART Teagan Newham Swords Female GBR 02   C
    U12 (Born in 2003 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 HAYNES Jacob RLS FC Male GBR 03    
  2 HARRISON Oliver Bexley FC Male GBR 04    
  3 KUBA Vencel Allez Fencing Male GBR 03    
  4 LONGHURST Adriane Zorro FC Female GBR 03   x
  5 BEN-GACEM Khalil Eaton Sq FC Male GBR 03   x
  6 O'KEEFFE Garret Musketeers FC Male GBR 03   x
  7 KOVATS Max Musketeers FC Male GBR 04    
  8 LIAUDET Alexander Musketeers FC Male GBR 04   x
  9 SITANYI Lili Academy Female GBR 04    
  10 MALPASS John Academy Male GBR 04    
  11 THOMPSON Davide  Eaton Sq FC Male GBR 04    
  12 CHIOCCA Massimo Musketeers FC Male GBR 05    
  13 GAVRILENKO Zack Musketeers FC Male GBR 05   x
  14 GAVRILENKO Tamara Musketeers FC Female GBR 05    
  15 CHAND Aurora Musketeers FC Female GBR 05   x
  16 QAWI Aazim Musketeers FC Male GBR 05   x
  17 BEREZOV Alexander (Sasha) Eaton Sq FC Male GBR 05   x
  18 CUSSANS Joseph Paul Davies FA Male GBR 03    
  19 BAIGNERES Charlie Camden FC Male GBR 04   x
  20 CULKIN Alexander PDFA Male GBR 04    
  21 ROBINS-JONES Finn   Zorro FC Male GBR 04    
  22 KYRIACOU Athos   Zorro FC Male GBR 04   x
  23 MCBRIDE-OWUSU Jasper Sussex House Male GBR 03    
  24                
  25                
  16                
    U10 (Born in 2005 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 HAYNES Matthew Newham Swords Male GBR 07    
  2 BRUNO Winter Paul Davies FA Male GBR 05    
  3 CHIOCCA Massimo Musketeers FC Male GBR 05    
  4 GAVRILENKO Zack Musketeers FC Male GBR 05   x
  5 GAVRILENKO Tamara Musketeers FC Female GBR 05    
  6 CHAND Aurora Musketeers FC Female GBR 05   x
  7 QAWI Aazim Musketeers FC Male GBR 05   x
  8 BEREZOV Alexander (Sasha) Eaton Sq FC Male GBR 05   x
  9 CANS-HARRIS Olly Paul Davies FA Male GBR 05    
  10                
  11                
  12                
  13                
  14                
  15                
  16                
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  Teams (Born in 2002 and later)            
  1                
  2                
  3                
  4                
  5                
  6                
  7                
  8                
  9                
  10                
  11                
  12                
  13                
  14                
  15                
  16                
  17                
  18                
  19                
  20                
  21                
  22                
  23                
  24                
  25                
  26                
  27                
  28                
  29                
  30                
  31                
  32                
  33                
  34                
  35                
  36                
  37                
  38                
  39                
  40                
  41                
  42                
  43                
  44                
  45                
  46                
  47                
  48                
  49                
  50                
  U14 (Born in 2001 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1                
  2                
  3                
  4                
  5                
  6                
  7                
  8                
  9                
  10                
  11                
  12                
  13                
  14                
  15                
  16                
  17                
  18                
  19                
  20                
  U12 (Born in 2003 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1                
  2                
  3                
  4                
  5                
  6                
  7                
  8                
  9                
  10                
  11                
  12                
  13                
  14                
  15                
  16                
  17                
  18                
  19                
  20                
  21                
  22                
  23                
  24                
  25                
  26                
  27                
  28                
  29                
  30                
  31                
  32                
  U10 (Born in 2005 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1                
  2                
  3                
  4                
  5                
  6                
  7                
  8                
  9                
  10                
  11                
  12                
  13                
  14                
  15                
  16                
  17                
  18                
  19                
  20                
                   
    U14 (Born in 2001 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 DECAUDAVEINE Louis Camden Male GBR 02 U14

£

  2 MUNDY Edgar (Ned) Higham's Park FC Male GBR 02 U14  
  3 LUKAITE Emilijia Newham Swords Female GBR 01 U14  
  4 UDRZAL Benjamin Newham Swords Male GBR 01 U14 £
  5 WILLIAM-STEWART Teagan Newham Swords Female GBR 02 U14 £
  6 BAIGNERES Jean-Baptiste Camden FC Male GBR 02 U14 £
  7 CHAMBERS Albert Southend Sparta Male GBR 01 U14 £
  8

LIAUDET

Alexander Musketeers Male GBR 04 U12  
  9 MALPASS John Musketeers Male GBR 04 U12  
  10 O'KEEFFE Garret Musketeers Male GBR 03 U12  
  11 KOVATS Max Musketeers Male GBR 04 U12  
  12 SITANYI Lili Musketeers Female GBR 04 U12  
  13 MESBAHI Ali Cadets FC Male GBR 02 U14  
  14 DE-SAINT-QUENTIN Elie Cadets FC Male GBR 02 U14 x
  15 HONEY Emilia Cadets FC Female GBR 02 U14  
  16                
  17                
    U12 (Born in 2003 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 MULLINS Gabriel Finchley Foil Male GBR 04 U12  
  2 MONNET Dominic Salle Coton Male GBR 04 U12  
  3 KUBA Vencel Allez Fencing Male GBR 03 U12  
  4 BAIGNERES Charlie Camden FC Male GBR 04 U12 £
  5 QAWI Aazim Musketeers Male GBR 05 U10  
  6

LIAUDET

Alexander Musketeers Male GBR 04 U12  
  7 GAVRILENKO Tamara Musketeers Female GBR 05 U10  
  8 GAVRILENKO Zack Musketeers Male GBR 05 U10  
  9 BEREZOV Alexander (Sasha) Musketeers Male GBR 05 U10  
  10 MALPASS Louise Musketeers Female GBR 05 U10  
  11 LIAUDET Victoria Musketeers Female GBR 06 U10  
  12 MALPASS John Musketeers Male GBR 04 U12  
  13 O'KEEFFE Garret Musketeers Male GBR 03 U12  
  14 KOVATS Max Musketeers Male GBR 04 U12  
  15 SITANYI Lili Musketeers Female GBR 04 U12  
  16                
  17                
    U10 (Born in 2005 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 TSANG Amelie Shortlands House Female GBR 06 U10  
  2 WINTER Bruno Paul Davies FA Male GBR 05 U10  
  3 AUBREUIL Antoine Musketeers Male GBR 07 U10  
  4 WAGNER Lucas Musketeers Male GBR 06 U10  
  5 FRANCIS Hugo Musketeers Male GBR 06 U10  
  6 ZHANG Ding-Ding Musketeers Male GBR 07 U10  
  7 ARORA Gehhna Musketeers Female GBR 07 U10  
  8 QAWI Aazim Musketeers Male GBR 05 U10  
  9 GAVRILENKO Tamara Musketeers Female GBR 05 U10  
  10 GAVRILENKO Zack Musketeers Male GBR 05 U10  
  11 BEREZOV Alexander (Sasha) Musketeers Male GBR 05 U10  
  12 MALPASS Louise Musketeers Female GBR 05 U10  
  13 LIAUDET Victoria Musketeers Female GBR 06 U10  
  14                
  15                
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
    U14 (Born in 2001 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 MESBAHI Ali Cadets FC Male GBR 02    
  2 DE-SAINT-QUENTIN Elie Cadets FC Male GBR 02   x
  3 HONEY Emilia Cadets FC Female GBR 02    
  4 BEN-GACEM Omar Cadets FC Male GBR 02   x
  5 CAVANAH Logan Cadets FC Male GBR 02   x
  6 LONGHURST Adriane Zorro FC Female GBR 03   x
  7 BEN-GACEM Khalil Eaton Sq FC Male GBR 03   x
  8 O'KEEFFE Garret Musketeers FC Male GBR 03    
  9 KOVATS Max Musketeers FC Male GBR 04    
  10 LIAUDET Alexander Musketeers FC Male GBR 04    
  11 SITANYI Lili Academy Female GBR 04   x
  12 MALPASS John Academy Male GBR 04    
  13 THOMPSON Davide  Eaton Sq FC Male GBR 04   x
  14 MUNDY Edgar (Ned) Higham's Park FC Male GBR 02 U14  
  15 WILLIAM-STEWART Teagan Newham Swords Female GBR 02 U14 £
  16 BAIGNERES Jean-Baptiste Camden FC Male GBR 02 U14  
  17 KNOX Eleanor Newham Swords Female GBR 03 U12  
  18                
  19                
    U12 (Born in 2003 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 LONGHURST Adriane Zorro FC Female GBR 03   x
  2 BEN-GACEM Khalil Eaton Sq FC Male GBR 03   x
  3 O'KEEFFE Garret Musketeers FC Male GBR 03    
  4 KOVATS Max Musketeers FC Male GBR 04    
  5 LIAUDET Alexander Musketeers FC Male GBR 04    
  6 SITANYI Lili Academy Female GBR 04   x
  7 MALPASS John Academy Male GBR 04    
  8 THOMPSON Davide  Eaton Sq FC Male GBR 04   x
  9 CHIOCCA Massimo Musketeers FC Male GBR 05   x
  10 GAVRILENKO Zack Musketeers FC Male GBR 05    
  11 GAVRILENKO Tamara Musketeers FC Female GBR 05    
  12 CHAND Aurora Musketeers FC Female GBR 05   x
  13 QAWI Aazim Musketeers FC Male GBR 05   x
  14 BEREZOV Alexander (Sasha) Eaton Sq FC Male GBR 05    
  15 KNOX Eleanor Newham Swords Female GBR 03 U12  
  16 LIAUDET Victoria Musketeers FC Female GBR 06 U10  
  17 ZHANG Ding-Ding Musketeers FC Male GBR 07 U10  
  18 MALPASS Louise Musketeers FC Male GBR 05 U10  
  19 FRANCIS Hugo Musketeers FC Male GBR 06 U10  
  20 ARORA Gehhna Musketeers FC female GBR 06 U10  
  21 BAIGNERES Charlie Camden FC Male GBR 04 U12 ?
  22                
  23                
  24                
  25                
  16                
    U10 (Born in 2005 or later)              
  No. Last Name First Name Club Gender Country Year Ranking  
  1 CHIOCCA Massimo Musketeers FC Male GBR 05   x
  2 GAVRILENKO Zack Musketeers FC Male GBR 05    
  3 GAVRILENKO Tamara Musketeers FC Female GBR 05    
  4 CHAND Aurora Musketeers FC Female GBR 05   x
  5 QAWI Aazim Musketeers FC Male GBR 05   x
  6 BEREZOV Alexander (Sasha) Eaton Sq FC Male GBR 05    
  7 FRIC Tomi Newham Swords Male GBR 06 U10  
  8 LINDQUIST James CLFC Male GBR 08 U10 F
  9 LIAUDET Victoria Musketeers FC Female GBR 06 U10  
  10 ZHANG Ding-Ding Musketeers FC Male GBR 07 U10  
  11 MALPASS Louise Musketeers FC Male GBR 05 U10  
  12 FRANCIS Hugo Musketeers FC Male GBR 06 U10  
  13 ARORA Gehhna Musketeers FC Female GBR 06 U10  
  14 HAYNES Matthew Newham Swords Male GBR 07 U10 ?
  15                
  16                
 
 
(C) The fencing Academy